SPORT & DATE COLLECTION CALENDAR

V nabídce DIC ovšem nesmí chybět ani sportovní modely. Ty jsou na rozdíl od ostatních modelů značky DIC poněkud střízlivější, méně zdobné, což se u sportovních modelů předpokládá. 

Jsou vystaveny vyššímu namáhání a musí poskytnou časové údaje na první pohled i ve ztížených podmínkách. To ovšem neznamená, že by neměly být méně elegantní než ostatní společenské modely DIC.

Hned první charakteristika, která napovídá, že jde o sportovní hodinky, je údaj o jejich vodotěsnosti. Jejich pouzdro odolává tlaku vody do hloubky 200 metrů. Chrání před ním švýcarský automatický strojek ETA 2846 speciálně přizpůsobený potřebám tohoto modelu, který vedle tří základních časových údajů nabízí i ukazatel data a dne, a to na netradičním umístění a v netradiční konfiguraci. Příjemným a osvěžujícím detailem je červená sekundová ručka.

Na gilošovaném číselníku jsou na místech indexů vždy dva diamanty v plném briliantovém výbrusu. Napočítáme jich 21 a jejich celková hmotnost činí 0,21 karátu. Sportovní charakter modelu podtrhuje masivní luneta s gravitovanými indexy a čísly.

Model se nabízí v celkem osmi variantách lišících se barvou číselníku, které pak odpovídá barva kaučukového řemínku či kombinace barvy článků ocelového tahu.

DIC Hodinky vše, co potřebujete vědět o diamantových špercích