DAY & DATE

Tento model patří zdánlivě k nejjednodušším, které firma DIC nabízí. Toto konstatování je však nutno opatřit uvozovkami, neboť jsou vybaveny jedním z nejkvalitnějších švýcarských automatických strojků ETA 2846, který používají ve svých modelech i renomované švýcarské hodinářské firmy.

Doslova velkou předností této modelové řady je velký ukazatel dne a data umístěný v netradičním uspořádání u čísla 6. Onou zmíněnou předností je jeho snadná čitelnost.

Model nabízí klasické tři centrální ručky, hodinovou, minutovou a sekundovou. Obíhají na stříbrném gilošovaném číselníku, na němž je osm indexů osazeno diamanty v plném výbrusu o celkové hmotnosti 0,08 karátu.

Tento model se nabízí ve 28 variantách. V případě ocelového pouzdra je buď bez diamantů nebo je osazena 70 diamanty o celkové hmotnosti 1,05 karátu.

Další modely mají zlatou lunetu a korunku. Špičkou kolekce této modelové řady jsou modely se zlatým pouzdrem, jejichž luneta je osazena 70 diamanty o celkové hmotnosti 1,05 karátu. Hmotnost zlatého ocelového pouzdra činí 44,30 gramu a pokud je model na zlatém tahu, pak musíme přičíst dalších 87 gramů 18karátového růžového zlata. Ovšem ani kožený řemínek neubírá modelům takto vybaveným na eleganci, neboť je z krokodýlí kůže.

Komplikovaný mechanismus strojku, viditelného přes spodní safírové víčko, chrání pouzdro vodotěsné do hloubky jednoho sta metrů.

DIC Hodinky vše, co potřebujete vědět o diamantových špercích