CHRONOGRAPH & COMPLETE CALENDAR

Tyto modely hodinek patří v nabídce modelů značky DIC k nejkomplexnějším a nejsložitějším. Je to chronograf, což znamená, že jsou hodinky vybavené funkcemi pro přesné měření časových intervalů. 

Na číselníku tohoto modelu se nacházejí tři malé číselníky s různými funkcemi. U čísla 12 je 30minutový sčítač, v protilehlé poloze na spodní části číselníku je 12hodinový sčítač spojený s ukazatelem měsíčních fází a u čísla 9 se nachází 24hodinový sčítač kombinovaný s malou sekundovou ručkou.

Model je vybavený funkcí kompletního kalendáře, to znamená, že informuje o aktuálním datu (po obvodu číselníku pomocí čtvrté centrální ručky zakončen červeně. Do 30minutového sčítače u čísla 12 jsou integrovány otvory ukazatele měsíce a dne.

Vzhledem k proměnnému počtu dní v jednotlivých měsících je však nutné vždy na konci měsíce datum upravit.

Tato modelová řada je vybavena švýcarským mechanickým automatickým strojkem VAL 7751. Kromě základní technické specifikace mají všechny modely společné jedno – jejich číselník je osazený v místech indexů 12 diamanty nejvyšší kvality v plném výbrusu o celkové hmotnosti 0,12 karátu. Vrchol této řady představují modely, na nichž diamanty najdeme i na lunetě, a to buď 70 (hmotnost 1,05 karátu) nebo 106 (1,37 karátu).

Pouzdro je vyrobeno z oceli nebo z 18karátového růžového zlata. Materiálu pouzdra pak odpovídá materiál tahu. Pokud je model na koženém řemínku, pak je ze zlata i jeho spona. Hmotnost celozlatého modelu činí 141 gramů.

Nikoliv nepodstatná je skutečnost, že před nepříznivým působením vlhkosti chrání komplikovaný mechanismus strojku, viditelný přes spodní safírové víčko, pouzdro vodotěsné do 10 ATM.

DIC Hodinky vše, co potřebujete vědět o diamantových špercích